خرید از اینستاگرام – به روزترین راهنمای خرید از اینستاگرام

خرید از اینستاگرام مانند هر شبکه اجتماعی دیگر فوت و فن مخصوص به خود را دارد اما تمایز این شبکه اجتماعی نسبت به سایر شبکه های دیگر در سرعت رو به رشدش می باشد.

۸۰ درصد از کاربران اینستاگرام یک اکانت های بیزنسی را فالو می کنند و ۶۰ درصد از کابران در اینستاگرام به دنبال محصول جدید می گردند! این آمار برای خرید از اینستاگرام و حضور در این شبکه اجتماعی بی نظیر و کافی ست!

خرید از اینستاگرام با توجه به افزایش تنوع امکانات این شبکه اجتماعی با گذشت زمان بهتر شده است.شاید در ابتدای فعالیت اینستاگرام؛ هیچ کس تصور نمی کرد که خرید از اینستاگرام به یک امر عادی برای کاربران تبدیل شود! و حتی بین شیوه های مختلف خرید از اینستاگرام رقابت شدیدی ایجاد شود.

خرید از اینستاگرام را می توان با به شیوه های مختلفی انجام داد.بعضی از شیوه های خرید از اینستاگرام به صورت مستقیم است و برخی دیگر به صورت غیر مستقیم انجام می شود.

در این جا به معرفی چند شیوه برای خرید از اینستاگرام می پردازیم.

  • خرید از اینستاگرام از طریق وب سایت شخصی

اگر فروشگاه شما یک وب سایت اینترنتی هم داشته باشد؛ می توانید ادرس وب سایت خود را در پروفایل فروشگاه تان قرار دهید تا مشتریان تان برای خرید از اینستاگرام بتوانند بر روی آن کلیک کرده و خرید خود را انجام دهند.

در این شیوه کاربران یا از طریق جستجو وارد صفحه اینستاگرام شما شده و برای خرید از اینستاگرام وارد وب سایت فروشگاهی شما می شوند. یا کاربران صفحه فروشگاهی شما را دنبال می کنند و در صورت نیاز به خرید از اینستاگرام وارد صفحه اصلی فروشگاه شما شده و با کلیک کردن بر روی سایت شما خریدشان را انجام می دهند.

در این شیوه از خرید از اینستاگرام باید توجه داشت که محتواهای ما باید آنقدر جذاب باشد تا کاربران را به خرید از اینستاگرام ترغیب کند. به طور مثال مشخصات کامل محصول نوشته شده باشد و تصویر واقعی از محصول در پستهای اینستاگرام گذاشته شده باشد.

مهم تر از همه اینکه در طراحی محتوا و پست ها؛  از کلمات کلیدی مناسبی استفاده شده باشد تا کاربران از طریق موتور های جستجو به سمت فروشگاه شما هدایت شوند.

  • خرید از اینستاگرام از طریق استوری

یک قابلیت جدید که خرید از اینستاگرام را بسیار راحت نموده است استفاده از استوری می باشد.شرط استفاده از این قابلیت این است که حداقل ده هزار فالوور داشته باشیم.

۱۵ تا ۲۵ درصد از کاربران بعد از مشاهده استوری؛ لینک موجود در استوری را بالا کشیده و وارد لینک می شوند.

استفاده از استوری های حاوی لینک در اینستاگرام روند رو به رشدی دارد.استفاده از این قابلیت به خصوص برای فروشگاه های بزرگ و فروشنده های اینستاگرامی قابل توجه است.

36 درصد از برند ها از استوری های حاوی لینک برای تبلیغ استفاده می کنند. و 59 درصد از این لینک ها؛ حاوی یک محصول قابل خرید برای کاربران است.

این قابلیت به خصوص برای زمانی که می خواهیم برای محصول خاصی تخفیفی در نظر بگیریم بسیار مناسب است.مثلا برای حراجی های آخر فصل.  یا برای معرفی محصول جدید می توانیم لینک آن را در استوری قرار دهیم تا کاربران هنگام خرید از اینستاگرام مستقیما وارد لینک مخصوص همان محصول شده و خرید خود را انجام دهند.

 

  • خرید از اینستاگرام از طریق تگ شاپینگ

کاربران اینستاگرام در 45 کشور مانند انگلیس، استرالیا، فرانسه، آفریقای جنوبی، نروژ، مالت، آرژانتین، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، می توانند برای خرید در اینستاگرام از این امکان استفاده کنند.

اگر فروشگاه دارن بخواهند که کاربران برای خرید از اینستاگرام از تگ شاپینگ یا تگ محصول استفاده کنند می بایست چند مرحله زیر را اجرا نمایند:

  • نصب آخرین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام
  • داشتن اکانت بیزنس یا پروفایل کسب و کار در اینستاگرام
  • داشتن یک صفحه فروشگاهی در فیس بوک
  • تعریف کردن محصولاتی که مطابق قوانین فیس بوک و اینستاگرام قابل فروش می باشند
  • اتصال صفحه اینستاگرام و صفحه فروشگاهی فیس بوک به یکدیگر
  • تایید درخواست اتصال دو صفحه اینستاگرام و فیس بوک توسط اینستاگرام

 

باید در نظر داشت که استفاده از تگ شاپینگ برای خرید از اینستاگرام در ایران با توجه به دو موضوع  فیلترینگ فیس بوک  و  عدم وجود نام ایران در لیست کشورهای مجاز استفاده از تگ محصول  به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

  • خرید از اینستاگرام از طریق پلت فرم ها

خرید از اینستاگرام را می توان از طریق بستری که پلت فرم ها فراهم کرده اند نیز انجام داد. پلت فرم هایی مانند shopify , big commerce شرایطی را ایجاد کرده اند که کاربران اینستاگرام می توانند برای خرید از اینستاگرام به راحتی از فروشگاه هایی که عضو این پلت فرم ها هستند استفاده نمایند.

در واقع این پلت فرم ها یک وب سایت را برای فروشگاه های اینستاگرامی ایجاد می کنند. این وب سایت ها به درگاه پرداخت متصل هستند و کاربران یا فالوور های این فروشگاه ها می توانند برای خرید از اینستاگرام مستقیما وارد وب سایت این فروشگاه ها شده و خرید خود را انجام دهند.

در ایران اپلیکیشن« اینی فای» نیز امکان خرید از اینستاگرام البته به صورت کاملا امن و تضمین شده را برای کاربران اینستاگرامی فراهم می کند.

برای خرید از اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینی فای می بایست بر روی ادرس وب سایتی که اعضای اینی فای در در قسمت بایو خود گذاشته اند کلیک نمود. بعد از وارد شدن به سایت فروشگاهی کلیه محصولات فروشگاه قابل رویت هستند. برای خرید از اینستاگرام از اعضای اینی فای ؛ کاربران می بایست بر روی محصول مورد نظر کلیک کرده و آن را به سبد محصول خود اضافه کنند. بقیه مراحل مانند مراحل عادی یک خرید اینترنتی است.

 

خرید از اینستاگرام را می توان از طریق راه های نا ایمن و غیر حرفه ای نیز انجام داد. اما به نظر می رسد هر نوع خرید از اینستاگرام یک خرید امن نیست. از سوی دیگر همه شیوه های خرید از اینستاگرام نیز در ایران قابل اجرا نمی باشد.

اما باید در نظر داشت که با توجه به سرعت بالای رشد اینستاگرام؛ تمام فروشگاه های اینترنتی می بایست برنامه ای را برای کاربران خود فراهم کنند تا آنها بتوانند یک خرید امن و راحت از اینستاگرام را تجربه کنند.

متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *