امروز:1/04/10

هدف از کسب و کار اینترنتی

هدف از یک کسب و کار اینترنتی جذب مشتریان بیشتر و تبدیل آنها به مشتریان واقعی و وفادار است.در اینستاگرام مشتریان بالقوه؛ دنبال کنندگان یا همان فالوورهایمان هستند.یک راهکار برای افزایش فروش در اینستاگرام جلب اعتماد همین فالوورها در فروشگاه اینستاگرامی مان است.چراکه جلب اعتماد مخاطبان به معنای افزایش احتمال خرید از محصولات یا خدمات شماست.
ساخت و جلب اعتماد در فروشگاه اینستاگرام شامل مراحل مختلفی است که قصد داریم در این مقاله به تعدادی از آنها بپردازیم. 

1.توجه به عمر فروشگاه اینستاگرامی

هدف از کسب و کار اینترنتی

می بایست با در نظر گرفتن زمان افتتاح فروشگاه شما در اینستاگرام باشد. اگر شما به تازگی یک صفحه فروشگاهی در اینستاگرام راه انداخته اید برای هدف بهتر در کسب و کار اینترنتی؛ باید صبور باشید و به زیرساختهای اولیه خود توجه کنید. در ابتدای راه؛ در جلب اعتماد مشتریان به هیچ عنوان ریسک نکنید. شاید بد نباشد دیگر مقاله ما مربوط به چگونگی قرار گرفتن در Explore ایسنتاگرام را مطالعه کنید.

اگر هنوز امکانات لازم برای تحویل دادن به موقع کالا را ندارید یا هنوز از امکان تامین تعداد زیادی از کالا مطمین نیستید اصلا نمی بایست دست به تبلیغات زیاد بزنید و یا وعده ای را به مشتریان خود بدهید که نمی توانید به آنها عمل کنید.می توانید در ابتدای فعالیت تان قول پذیرش مرجوعی را به کاربران بدهید.

اگر تجربه فعالیت در اینستاگرام را دارید ابزارهایی مثل تبلیغ یا افزایش و تنوع محصول می تواند کارساز باشد و خللی در اعتماد اولیه شکل گرفته توسط مشتریان ما وارد نخواهدکرد.

۲.یک پروفایل کامل بسازید.

هدف از کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام

اولین تصویری که در ذهن کابران شما شکل می گیرد از صفحه اینستاگرام تان هست.اطلاعات کاملی را در اختیار فالوورها قرار دهید تا بتوانند به شما اعتماد کنند.شماره تماس و یا ادرس فیزیکی فروشگاه تان یا شهری که در آن فعالیت می کنید؛ در این مورد مفید خواهد بود.داشتن توضیحات در خصوص نحوه خرید و سفارش گذاری و یا پرداخت وجه و زمان ارسال ؛ از مواردی است که به مشتریان بالقوه شما حس اعتماد و اطمینان را می دهد چرا که میداند شما به نیاز های او توجه کرده اید.

لوگو و قالب صفحه را اصلا فراموش نکنید.حرفه ای باشید.به مشتریان تان اعلام کنید که شما کسب و کار خود در اینستاگرام را جدی گرفته اید تا آنها هم به شما اعتماد کنند و بدانند که از یک فروشگاه معتبر در حال خرید هستند. برای اطلاعات بیشتر چگونگی فروش در اینستاگرام را مطالعه کنید. هدف شما در کسب و کار اینترنتی می‌تواند در فروش اینستاگرام تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام

۳. هدف کسب و کارتان را مشخص کنید خودتان باشید ؛ خودتان را بسازید.

خرید از اینستا

اگر دراینستاگرام یک تازه کار هستید سعی نکنید با صرف هزینه های زیادی به کاربران تان این احساس را بدهید که خیلی متفاوت هستید.برای جلب اعتماد نباید از مشتری تان فاصله بگیرید.

به این فکر کنید که مزیت شما در چیست؟هدف شما از راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام چیست؟چه توانمندی هایی دارید که فکر می کنید رقبای شما آنها را ندارند یا به خوبی شما از آن بهره ای ندارند؟چه محدودیتهایی برای فروشگاه مجازی شما وجود دارد؟آیا می خواهید در دراز مدت از اینستاگرام برای فروش خود استفاده کنید و یا فقط یکی از راه های فروش محصولات شما اینستاگرام است؟مشتریان شما چه کسانی هستند؟چه سن و جنسیتی ممکن است داشته باشند؟

وقتی به سوالاتی از این دست به خوبی فکر کنید می توانید تصویر واقعی از خودتان را به مشتری نشان دهید تا آنها هم به شما اعتماد کنند و به فروشگاه شما وفادار بمانند.

 ۴.محتوای ارزشمند و واقعی بسازید.

اینستاگرام

فراموش نکنید که فروشگاه اینستاگرامی شما یه فروشگاه است نه محلی برای ابراز شادی ها و مشکلات شما یا محلی برای به اشتراک گذاری تصاویر خانوادگی تان!پس به کسب و کار اینترنتی تان اعتبار بدهید تا مشتریان هم به فروشگاه مجازی شما اعتماد کنند.

بهترین محتوا ها؛ محتواهای واقعی است.از مراحل تهیه محصول یا نحوه بسته بندی و یا ارسال شده به مشتریان حتما فیلم یا عکسی تهیه کنید.اگر این ویدیوها با گوشی خودتان هم باشید بهتر است. ویرایش های حرفه ای را فراموش کنید.هم زمان و پول شما را میگیرد و هم احساس اعتماد مشتری!

از نظرات کابران و مشتریان خود حتما تصاویر یا اسکرین شات هایی تهیه کنید و با کاربران خود به اشتراک بگذارید.فراموش نکنید که به کاربرانی که همیشه شما را همراهی می کنند پاداش دهید!تخفیف و یا جایزه یا حتی ارسال رایگان.

 ۵.منظم باشید و پیوستگی را فراموش نکنید.

هدف از کسب و کار اینترنتی

همه ما به افراد منظم و خوش قول و آنهایی که در کارشان پیوستگی دارند اعتماد می کنیم.در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی هم این قانون وجود دارد!

به طور منظم پست های اینستاگرام خود را منتشر کنید.پاسخ گویی به نظرات و تماس های تلفنی مشتریان از مهمترین فعالیتهای روانه هر فروشگاه اینستاگرامی می بایست باشد.فرض کنید مشتری شما در مورد یکی از محصولات شما سوالی دارد.این محصول در فروشگاه اینستاگرام رقیب شما هم وجود دارد.با همان کیفیت و قیمت!اگر شما به موقع پاسخگوی سوالات مشتریانتان نباشید؛ مشتری شما زمان خود را هدر نداده و به فروشگاه او خواهد رفت. به همین علت باید هدف مشخصی را برای کسب و کار اینترنتی خود تایین کنید. این موضوع ساده اعتماد مشتری شما را به کیفیت خدماتتان از بین خواهد برد و بازگشت دوباره او به فروشگاه اینستاگرامی تان سخت خواهد شد.

 ۶.به ارتباط دوستانه با فالوور تان توجه کنید نه تعداد فالوورها فالوورها هدف کسب و کار شما را مشخص می‌کنند

فروش در اینستاگرام

با کاربران تان حتما ارتباطی دو طرفه و دوستانه ایجاد کنید تا آنها راحت تر اعتماد کنند.با محتواهایی که شامل سوال و نظرسنجی هست می توانید ارتباط بهتری با مشتریان بالقوه تان برقرار کنید.به طور مثال در مورد محصول جدیدی که در نظر دارید به فروشگاه اینستاگرامی خود بیارید از آنها سوالاتی بپرسید.محصولات و یاخدمات خود را با هم مقایسه کنید و از کابران تان بخواهید تا نظر شان را با شما در میان بگذارند.

برای این کار برگزاری مسابقه همراه با جایزه (مثلا یکی از محصولاتتان و یا تخفیف) می تواند برای کاربران جالب توجه باشد.زمان برگزاری مسابقه و اهدای جایزه را تعیین و در زمان مشخص آن را اجرا کنید.خوش قولی باعث افزایش اعتماد در اینستاگرام می شود حتی خوش قولی در برگزاری یک مسابقه ی ساده!

 ۷.محتواهای کاربردی مکمل فرایند فروش در فروشگاه هستند.

خرید از اینستاگراممشتریان به فروشنده هایی اعتماد دارند که اطلاعات کاملی در مورد کاربرد و نحوه استفاده از محصول یا خدمت را دراختیار ایشان قرار می دهند.این موضوع باعث می شود مشتری احساس کند شما همراه او هستید و میخواهید به او در انتخاب محصول کمک کنید.ما به افرادی که در انتخاب کردن کمک می کنند اعتماد می کنیم!این اعتماد را در اینستاگرام و فروشگاه های اینستاگرامی می تواند با تولید محتواهای کاربردی میسر شود.

اگر خودتان در مورد کاربرد محصول خود تخصص و اطلاعات کافی دارید می توانید با گرفتن فیلم و یا عکس همراه با متن؛ مشتریان تان را راهنمایی کنید.فراموش نکنید که ویدیو نسبت به  تصویر و تصویر نسبت به متن؛ تاثیر بیشتری دارد. اگر در مورد کاربرد محصول یا خدمتی که ارایه می دهید نیاز به همراهی و کمک دارید از منابع معتبر کمک گرفته و محتوای مناسبی را برای مشتریان خود فراهم کنید.

 ۸.فروشگاه تان را مکانی برای تبلیغ دیگران نکنید.

هدف از کسب و کار اینترنتی

اگر هدف شما از راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی؛ کسب سود از فروش محصول یا خدمت است بهتر است فقط به این موضوع توجه کنید و درامد خود را به آن معطوف کنید.فالوورهای شما برای خرید محصول و یا دریافت محتواهای کاربردی به فروشگاه اینستاگرامی شما سر می زنند و به همین علت به برند شما اعتماد کرده اند.انجام تبلیغ های مداوم و پیوسته در صفحه شما؛ اعتماد کاربران تان را سلب خواهد کرد.این موضوع ممکن است حتی مخاطبان شما راخسته کند و از ادامه دنبال کردن صفحه ایسنتاگرامی تان منصرف شوند.

اگر می خواهید در فروشگاه اینستاگرام خود از فروشگاه دیگری تبلیغی انجام دهید حتما از کیفیت محصولات آن فروشگاه مطمین باشید چراکه به راحتی به خاطر کیفیت پایین محصولات آنها؛ اعتماد مشتریان فعلی خود را نیز از دست خواهید داد.

۹.نظرات منفی کاربران را جدی بگیرید. نظرات را هدف کسب و کار خود مشخص کنید

هدف از کسب و کار اینترنتی

در تمامی فرایندهای فروش در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یا فروش از طریق وب سایتهای فروشگاهی؛ احتمال بروز خطا و مشکل و در نتیجه شکایت و نارضایتی مشتریان وجود دارد.عدم توجه به مشتریان ناراضی به معنای عدم توجه به احساس آنهاست.این موضوع نه تنها اعتماد مشتری ناراضی را از فروشگاه اینستاگرامی سلب می کند بلکه منجر به کاهش اعتماد سایر کاربران نیر خواهد شد.
اگر به هر دلیلی مشتری شما ناراضی است؛ مهمترین قدم آرامش بخشیدن به وی است.تصور نکنید سایر کاربران این موضوع را ندیده می گیرند.همه منتظر واکنش شما به یک مشتری ناراضی هستند.بهتر است با مدیریت کردن مشتریان ناراضی و شناسایی علت به وجود آمدن مشکل؛ هم از تکرار آن جلوگیری کنید و هم اعتماد کاربران به فروشگاه اینستاگرامی خود را حفظ کنید.

حتی اگر در بروز نارضایتی مشتری؛ شما کوتاهی کرده اید حتما برای مشتری تان جبران کنیدو اعتماد او را دوباره جلب کنید.این موضوع می تواند مشتری فروشگاه ایسنتاگرامی شما را به یک مشتری وفادار تبدیل کند. بنابراین با برنامه ریزی درست هدف درستی را در کسب و کار اینترنتی راه بیندازید.

 10.فراتر از وعده ای که به مشتری می دهید عمل کنید اما اغراق هرگز

هدف از کسب و کار اینترنتیهیچ گاه در بیان توانمندی ها و یا کیفیت محصولات خود در فروشگاه اینستاگرامی تان اغراق نکنید.بزرگنمایی از هرآنچه که هستید یا می توانید باشید ضربه ای غیر قابل جبران به اعتماد مشتریان در فروشگاه مجازی شما می شود.بهتر است به خصوص در ابتدای فعالیت در شبکه های اجتماعی؛ کمتر از توانمندی خود به مشتریان خود وعده دهید.با گذشت زمان و افزایش تجربه شما در فروش اینترنتی؛ می توانید وعده های بزرگتر و بیشتری را به مشتریان خود داده و در نتیجه اعتماد آنها را جلب کنید.
کاربران در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی بسیار باهوش تر از گذشته اند و اغراق های مان را در کسب و کار به راحتی متوجه می شوند.بهتر است برای ساختن و حفظ اعتماد مشتریان و حتی فالوورهای خود دست به اقدامی نزنیم که منجر به ریزش مشتریان و سلب اعتماد آنها بشود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید آموزش ساخت فروشگاه در اینستاگرام را مطالعه کنید.

 

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی کاربردی و ساده و در عین حال اصولی را فراهم کنیم.افزایش فروش و کسب درآمد از اینستاگرام مهمترین هدف هر فروشگاه اینستاگرامی است.این موضوع با برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه صورت می گیرد.برای ساختن یک ارتباط دایمی و دوطرفه جلب و حفظ اعتماد مشتریان از هر اصولی موثرتر و حیاتی تر است.

 

اشتراک گذاری

متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *