امروز:1/03/01
آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام

آموزش بازیابی رمز عبور اینستاگرام

 

حفظ امنیت در مورد سایت‌ها و خدمات آنلاین – به‌ویژه حساب‌های رسانه‌های اجتماعی – مستلزم دقت بالایی است. چرا که کاربران در شبکه های اجتماعی محتواهای شخصی و یا کاربردی زیادی قرار می دهند و در نتیجه حفظ و نگهداری آن ها از اهمیت زیادی بر خوردار است. بنابراین اگر همچنان با رمز عبور ضعیف یا رمز عبوری که در سایت‌های دیگر تکرار شده است و یا رمز عبوری که ممکن است در اثر هک شدن به خطر بیفتد، زمان آن فرا رسیده که رمز عبور خود را به یک رمز عبور قوی تغییر دهید. علاوه بر این لازم است آموزش لازم برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام را هم دریافت کنید. برای مشاهده دیگر آموزش‌های ما می‌توانید بلاگ اینی فای را دنبال کنید.

از سوی دیگر پیشنهاد می شود برای برخورداری از امنیت بالا در شبکه های اجتماعی و یا هر وبسایت اینترنتی که در آن ها محتواهایی را نگهداری می کنید، به صورت مداوم در بازه های زمانی معینی رمز عبور خود را تغییر دهید.

پیج های زیادی در اینستاگرام هستند که با هزینه های نامعقولی عملیات بازیابی رمز عبور اینستاگرام را انجام می دهند.بازیابی رمز عبور چند مرحله مشخص دارد که هر کاربر می تواند آن را به راحتی انجام دهد.پس تا انتهای مقاله آموزش بازیابی رمز عبور اینستاگرام را با دقت مطالعه کنید و پس از آن رمز عبور خود را در اینستاگرام تغییر دهید.

مراحل آموزش بازیابی رمز عبور اینستاگرام:

بازیابی رمز عبور اینستاگرام به سه شیوه انجام می شود.خوشبختانه هم از طریق اپلیکیشن اینستاگرام و هم از طریق وبسایت می توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید.

نکته: اگر شما برای ورود به اینستاگرام از فیس بوک استفاده می کنید، تغییر رمز عبور تنها از طریق تنظیمات فیس بوک انجام می شود.

برای آموزش راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی اینجا را هم مطالعه کنید.

 شیوه اول (از طریق سایت اینستاگرام)

در این شیوه برای بازیابی رمز عبور در اینستاگرام می بایست با استفاده از یکی از مرورگرها وارد سایت اینستاگرام شوید.به این منظور می توانید کلمه اینستاگرام را به انگلیسی در صفحه گوگل تایپ کنید.اولین سایت که به شما نمایش داده می شود سایت اینستاگرام به آدرس: instagram.com خواهد بود.

و یا مستقیما ادرس سایت اینستاگرام را در مرورگر خود تایپ کنید.

پس از آن ورد به صفحه اصلی اینستاگرام به جای نوشتن نام کاربری بایستی گزینه فراموشی رمز عبور یا forget password‌ را کلیک کنید.

آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام

در مرحله بعد در باکس خالی شماره موبایل یا ایمیلی که موقع ثبت نام در اینستاگرام از آن استفاده کرده اید را وارد کنید.و بعد بر روی دکمه آبی کلیک کنید.

 

در اکثر مواقع بعد از این مرحله اینستاگرام از شما می خواهد که یک captcha تایید کنید تا نشان دهید شما ربات نیستید.

 

بعد از آن با توجه به اینکه شما موقع ثبت نام ایمیل خود را وارد کرده اید یا شماره موبایل؛ یک لینک برای شما ارسال خواهد شد.

بازیابی رمز عبور

پس از وارد شدن به لینک؛ اینستاگرام از شما می خواهد که پسورد جدیدتان را وارید کنید.

آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام

و در انتها بر روی گزینه reset password کلیک کنید.

بر روی رمز عبور کلیک کنید

اگر می‌خواهید بدانید چگونه پست‌های خود را وارد اکسپلورر اینستاگرام کنید اینجا را مطالعه کنید.

 شیوه دوم ( از طریق اپلیکیشن اینستاگرام)

دومین روش در آموزش بازیابی رمز عبور اینستاگرام استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام است.

در این روش :

ابتدا بایستی اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود دانلود کنید.

سپس در قسمت log in بر روی گزینه  Get help with logging in کلیک کنید.

در مرحله بعد اینستاگرام از شما می خواهد که شماره موبایل یا ایمیلی که از آن موقع ثبت نام استفاده کرده اید را وارد کنید.پس از وارد کردن آن شماره یا آدرس ایمیل بر روی گزینه Next کلیک کنید.

حال در این قسمت اینستاگرام از شما می پرسد که لینک را به :

  • ایمیل send an email
  • شماره موبایل send an SMS
  • و یا فیس بوک login with Facebook (این گزینه زمانی قابل استفاده است که اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکی که داشته اید متصل کرده باشید.)

شما ارسال کند. در ادامه یکی از این سه روش را انتخاب کنید و مراحل بازیابی رمز عبور اینستاگرام را ادامه دهید. در هر صورت از سمت اینستاگرام یک کد تایید به ایمیل و یا شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

به طور مثال اگر گزینه ارسال ایمیل را انتخاب کنید؛ در ایمیلی که از اینستاگرام دریافت می کنید می توانید کد ارسالی را کپی کنید و یا بر روی لینک reset password‌ کلیک کنید.

چنانچه گزینه ریست پسورد را انتخاب کنید بهتر است یک پسورد جدید هم داشته باشید تا آن را به محض ورود به اینستاگرام درج کنید.

در غیر این صورت کد کپی شده را تایپ کنید و سپس دکمه next‌ را بزنید.در این حالت بدون تغییر رمز عبور؛ فرایند بازیابی رمز عبور اینستاگرام تان به پایان می رسد.

بازیابی پسوورد اینستاگرام

برای آموزش راه اندازی پیچ فروش لباس در اینستاگرام اینجا را هم مطالعه کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه

مهمترین تفاوت این قسمت از آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام نسبت به دو روش قبل این است که کسانی می توانند از این شیوه استفاده کنند که به اکانت اینستاگرام خود دسترسی دارند.تنها دلیل شان این است که می خواهند رمز عبور خود را قوی تر کنند و یا احتمال می دهند که رمز عبور فعلی شان در اختیار افراد غیرقابل اعتمادی قرار گرفته است.

در ابتدا وارد صفحه پروفایل اینستاگرام خود شوید و بر روی دکمه سه خط در سمت راست کلیک کنید.

آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام5

سپس وارد قسمت تنظیمات شده و گزینه امنیت یا همان security  را انتخاب کنید.

در این قسمت گزینه رمز عبور یا password را انتخاب کنید.

آموزش بازیابی رمزعبور اینستاگرام

با کلیک کردن بر روی گزینه رمز عبور یک ایمیل به ایمیل شما و یا یک لینک به شماره موبایلی که قبلا موقع ثبت نام وارد کرده اید؛ ارسال خواهد شد.

 

در مرحله بعد بایستی وارد صندوق دریافتی ایمیل خود شده و ایمیل اینستاگرام را باز نمایید. بر روی گزینه بازیابی رمز عبور یا rest password‌کلیک کنید.بهتر است از قبل یک پسورد قوی اماده کرده باشید و آن را در همین هنگام وارد کنید.

پسوورد اینستاگرام

در اینجا بایستی دو مرتبه پسورد جدید خود را بنویسید و سپس بر روی علامت تیک کلیک کنید.با ذخیره شدن این تغییرات؛‌ مراحل بازیابی رمز عبور اینستاگرام با شیوه استفاده از تنظیمات برنامه تمام خواهد شد.

 

در حین فرایند بازیابی رمز عبور اینستاگرام ممکن است با خطاهایی مواجه شوید.

به طور مثال ممکن است ایمیل و یا کد ارسالی از طرف اینستاگرام سریع برای شما ارسال نشود.علت این موضوع محدودیت های ای.پی های ایران است. ممکن است ارسال لینک کمی با تاخیر برای کاربران ایرانی ارسال شود.

یا به طور مثال ممکن است اینستاگرام پسورد جدید شما را قبول نکند.علت این موضوع این است که پسورد جدیدتان مانند پسورد قبلی تان باشد و یا پسورد شما حداقل شش کاراکتر نباشد.پس بهتر است انتهای فرایند بازیابی رمز عبور اینستاگرام و وارد کردن رمزعبور جدید را با دقت تمام انجام دهید.

شما در نهایت می‌توانید آموزش فوت و فن‌های فروش در اینستاگرام را در اینجا مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *